HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Pondělí 23.05.2022
 

SEVEROZÁPADNÍ ČECHY
Vyhledávací centrum
Rejstřík regionu
Databanka akcí
Dopravní přístupnost
Destinační management
Příroda a její ochrana
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Památky a zajímavosti
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Kultura, zábava, sport
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
Folklor a tradice
Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Turistika a volný čas
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Pohádkové regiony
Lázeňství
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Kongresová turistika
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Ubytování a stravování
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Království perníku

V. Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství

TISKOVÁ ZPRÁVA V. Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství v Krásné Lípě 3. - 5. září 2010
Popáté se uskuteční v malebné krajině Českého Švýcarska, nejsevernějším koutu České republiky Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství a staročeský krásnolipský jarmark. Letošní festival se koná ve dnech 3. - 5. září 2010 v Krásné Lípě a okolních městech a obcích Šluknovského výběžku. Je spojen se Dny Českého Švýcarska, setkání majitelů motocyklů Čechie Böhmerland a Parkmaratonem. Nad tímto ročníkem převzali záštitu senátor Jaroslav Sykáček, hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a přední český sexuolog Radim Uzel.
MFFTP pořádá FS Lužičan s městem Krásná Lípa a Folklorním sdružením ČR v partnerství se Svazkem obcí Tolštejn a Ústeckým krajem. Finančně akci podpořilo Ministerstvo kultury ČR a Ústecký kraj. Hlavními partnery jsou Sparkasse a Tisk Krásná Lípa s. r. o. Festival dále sponzorují Diosna CS, ABX s.r.o., Plaston ČR, Hotel Beseda Krásná Lípa, Penzion Českého Švýcarska, Sportbar, penzion Nový Svět, SPRŠ a Akční skupina Šluknovsko. Dalšími partnery jsou o.p.s. České Švýcarsko a OSA. Hlavním mediálním partnerem se stal Český rozhlas SEVER a Mediálními partnery Mediatel - Zlaté Stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura.

Festivalu se zúčastní tyto soubory: Ritmos & Tambores z Kapverdských ostrovů, Simeria z Rumunska, Zobor ze Slovenska, Oldšava z Uherského Brodu, cimbálová muzika Jiřího Janouška z Prahy, Jiskra z Plzně , krásnolipský Křiničánek a domácí pořadatel Lužičan.

Vrcholná akce krásnolipského "Lidového roku" začne ve čtvrtek vystoupením Ritmos & Tambores dopoledne pro krásnolipskou ZŠ v kulturním domě a v 18.00 hod před hotelem Beseda na náměstí v Krásné Lípě.
program
program
leták
V pátek proběhnou výchovné pořady pro školy v Rumburku, Chřibské, Rybništi, Varnsdorfu a přednáškou MUDr. Radima Uzla na rumburském gymnáziu. Odpoledne pokračuje program v kulturním domě Krásné Lípy pořadem pro ÚSP. Zde se také uskuteční od 19.00 hod pořad k zahájení V. MFF TP - "Sex v lidové písni aneb sexuální a reprodukční zdraví" s MUDr. Radimem Uzlem a Oldšavou. Zároveň v 19.00 hod odstartují pořady "Folklor na Tolštejnském panství" v Doubici ve Staré hospodě a ve Šluknově na zámku.

Sobotní program na krásnolipském náměsti bude následující. V 9.00 hod zahájení Srazu motocyklů Čechie - Böhmerland, v 10.00 hod krojovaný průvod, v 11.00 hod start Parkmaratonu doprovázen cimbálovou muzikou Jiřího Janouška, ve 13.30 vyhlášení části Parkmaratonu, ve 14.00 hod GALAPROGRAM V. MFF TP se všemi účinkujícími festivalu, od 19.00 hod koncert skupiny Botafogo a bratří Ebenů a dražba na návrat lososů. Ve 21.00 hod vyvrcholí sobotní program v hotelu Beseda na náměstí večerním pořadem souborových muzik "Beseda u cimbálu v Besedě".

Po celou sobotu bude probíhat staročeský jarmark s ukázkami lidových řemesel, fotografická soutěž V. MFF TP, výstava krásnolipského lidového roku FS Lužičan v galerii Továrny.

Dále se v sobotu představí od 13.30 hod ve Starých Křečanech rumunská Simeria a ve 14.00 hod v Bad Schandau plzeňská Jiskra.

V neděli se bude konat od 10.00 hod mše svatá v kostele sv. Máří Magdaleny v Krásné Lípě a v 11.00 hod prohlídka expozice Domu Českého Švýcarska. S festivalem se rozloučíme ve 14.00 hod v kulturním domě Krásné Lípy závěrečným pořadem V. MFF TP s plzeňskou Jiskrou.

Petr Semelka - ředitel festivalu
semelkova@krasnalipa.cz

Zveřejněno 04.08.2010 v 00:35 hodin
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR